ასოციაციის „ქალები ღვინის ინდუსტრიაში“ წევრების წარმატება IWSC-ის საერთაშორისო კონკურსზე
საქართველომ წელს მეოთხედ უმასპინძლა მსოფლიოს ერთ-ერთ წამყვან კონკურსს — IWSC Wine & Spirit Judging. ღონისძიება 24-28 ნოემბერს ბათუმში, გურჯაანის ღვინის ფესტივალთან და ღვინის ეროვნულ სააგენტოსთან თანამშრომლობით ჩატარდა.
კონკურსის ფარგლებში საერთაშორისო ჟიურიმ ქართული ღვინისა და სპირტიანი სასმელების მრავალფეროვნება შეაფასა. ჩვენთვის მნიშვნელოვანია ასოციაციის „ქალები ღვინის ინდუსტრიაში“ წევრების მონაწილეობა და მათი მიღწეული შედეგები:
ვერცხლის მედალი: „უზუნაშვილების მუკუზნის მარანი“ — ალუბლისა და საფერავის ლიქიორი „სემელე“ (2024).
ბრინჯაოს მედალი: „მარანი ლაგვანი“ — მწვანე კახური (2020) და კახური მცვივანი (2022).
ბრინჯაოს მედალი: „მარანი ზოდი“ — ცოლიკოური (2024) და ქვიშხური (2024).
ბრინჯაოს მედალი: „მამისეული მარანი“ — რქაწითელი (2022).
საერთაშორისო ექსპერტების მიერ მიღებული ეს შეფასებები კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს ჩვენი წევრების მიერ წარმოებული პროდუქციის ხარისხს და მათ წვლილს ქართული მეღვინეობის განვითარებაში.

Members of the "Women in the Wine Industry" Association Succeed at IWSC Competition
Georgia recently hosted the fourth edition of the IWSC Wine & Spirit Judging, one of the world's leading industry competitions. The event took place from November 24-28 in Batumi, in collaboration with the Gurjaani Wine Festival and the National Wine Agency of Georgia.
During the competition, an international jury evaluated various Georgian wines and spirits. We are pleased to highlight the achievements of the members of the "Women in the Wine Industry" association:
Silver Medal: Uzunashvili Mukuzani Winery— "Semele" Cherry and Saperavi liqueur (2024).
Bronze Medal: Marani Lagvani — Mtsvane Kakhuri (2020) and Kakhuri Mtsvivani (2022).
Bronze Medal: Zodi Cellar — Tsolikouri (2024) and Kvishkhuri (2024).
Bronze Medal: Mamiseuli Marani — Rkatsiteli (2022).
These international recognitions further emphasize the quality of our members' products and their significant contribution to the development of the Georgian wine industry.