ასოციაცია „ქალები ღვინის ინდუსტრიაში“ გერმანიის მთავრობის პროექტის ბენეფიციარი გახდა
2024 წლის 29 იანვარს, გერმანიის მთავრობის მიერ დაფინანსებული ახალი პროექტის „GCCI მცირე და საშუალო ბიზნესის გაციფრულებისთვის" პრეზენტაცია გაიმართა, სადაც ასოციაცია „ქალები ღვინის ინდუსტრიაში“ როგორც პროექტის ერთ-ერთ ბენეფიციარი, იყო მიწვეული.
საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატამ, გერმანიის მთავრობის დაფინანსებით, საქართველოს მასშტაბით მცირე და საშუალო ბიზნესის გაციფრულების ახალი პროექტი წამოიწყო. პროექტის ფარგლებში, საქართველოს მასშტაბით 50 ბიზნესკომპანია შეირჩა. პირველ ეტაპზე კომპანიების საჭიროებები შეისწავლეს და ამის საფუძველზე სპეციალიზებული სასწავლო პროგრამა შეიმუშავეს.
აღსანიშნავია, რომ პროექტში მონაწილეობა ნებისმიერ ბიზნესს შეეძლო, რომელიც თბილისის გარეთ, რეგიონებში ფუნქციონირებს. პროექტის მიზანი საქართველოს მასშტაბით 50 შერჩეული კომპანიის სრული გაციფრულება იყო.
ასოციაცია „ქალები ღვინის ინდუსტრიაში“ ერთ-ერთი გამარჯვებული გახდა და გრანტი მიიღო. გრანტი ასოციაციის წევრი ქალების საქმიანობის გაციფრულებას მოხმარდება. ეს პროექტი მნიშვნელოვანი წინგადადგმული ნაბიჯია ქართული ღვინის ინდუსტრიაში მომუშავე ქალებისთვის, რაც მათ ციფრულ სამყაროში საქმიანობის უფრო ეფექტურად წარმართვის საშუალებას მისცემს.

Association "Women in Wine Industry" Becomes Beneficiary of German Government Project
On January 29, 2024, the Women in Wine Industry Association (WIWI) participated in the official presentation of the “GCCI for the Digitalization of Small and Medium-Sized Businesses” project—an initiative funded by the German government and implemented by the Georgian Chamber of Commerce and Industry (GCCI).
As one of the selected beneficiaries, WIWI joins a group of 50 businesses across Georgia chosen for the project’s first phase, which began with a comprehensive needs assessment. Based on these assessments, tailored training programmers were developed to support the digital transformation of each enterprise.
Importantly, the programmer welcomed participation from businesses outside of Tbilisi, promoting inclusive access to innovation and capacity building throughout the country.
WIWI was also awarded a grant as part of the initiative, which will be used to digitize the operations of its member winemakers. This marks a significant advancement for Georgian women in wine, helping them adopt digital tools to manage, market, and grow their businesses more effectively in a modern, competitive landscape.